Kapitola 7. Šarlota

1. července 2007 v 20:26
Kapitola 7.
Za chvíli začali na stůl nosit různé druhy jídla.Samuel neodolal a začal se cpát vším, co mu přišlo pod ruku.Šarlota je se zájmem pozorovala.Dozvěděli se o ní, že rodiče nemá.Matka jí zemřela u porodu a otec zemřel na lovu, teda si to aspoň myslela, protože odjel na lov a už se nevrátil.Žije tedy sama a zdědila toho po otci hodně.
Po jídle se Rajmund úmyslně vypařil a nechal je o samotě.Samuel byl teď velice nesvůj a nevěděl, co jí má povídat.
,,Chtěla bych ti něco říct, Samueli." Řekla a stydlivě pohlédla do země,,,Od první chvíle, co jsem tě spatřila, zamilovala jsem se do tebe.Jsi přesně ten typ, kterého jsem si představovala a doufám, že to samé si myslíš ty o mě.A já tě teď prosím, zůstaň tu se mnou." Řekla a chytla ho za ruku.Samuel se snažil uklidnit a mluvit, co nejklidněji a příjemně.
,,Víš, Šarloto, jsi velice milá dívka a moc rád si s tebou povídám.Nalezl jsem v tobě přítelkyni, ale nikoliv svoji budoucí ženu.Věřím tomu, že se jednou objeví ten, který tě bude nosit na rukou, ale já to nejsem.Omlouvám se." Řekl a Šarlota se rozbrečela.Samuel ji obejmul a chystal se odejít.
,,Děkuji." Řekla Šarlota a Samuel na ni nečekaně pohlédl,,,Nikdy se mnou žádný muž neměl takovou trpělivost jako ty.Jen co mě spatřili, utekli.Ale ty jsi vešel do mého domu, najedl ses, povídal si se mnou a moc hezky jsi mě odmítl a obejmul.Děkuji ti, Samueli, syne Rajmundův.Budu ti vděčná, jestli se tu ještě někdy objevíš."
Samuel se usmál a přikývl.Vyšel z domu a Rajmund na něj šťastně pohlédl.
,,Šla si sbalit věci?Pojede s námi, viď?" usmál se Rajmund.
,,Promiň, otče, ale promluvili jsem si spolu a zjistili, že bychom jsme se k sobě nehodili.A už chápu, proč jsi mi odpověděl, že je krásná.Ona je krásná, srdcem." Usmál se na něho Samuel.A Rajmund ho pohladil po tváři.
,,Jsem rád, že jsi to pochopil, ale Šarlota to teď nebude mít jednoduchý.Už oslavila své narozeniny a je dospělá.Musí si vyhledat ženichy než dovrší osmnácti let a tuším, že to nezvládne." Sklopil oči Rajmund.Samuel se zděsil.
,,To mě vůbec nenapadlo, otče.Zklamal jsem ji a připravil ji šibenici." Oči se mu zalili slzami.
,,Nezoufej, můj synu, a přemýšlej.Neznáš někoho, kdo je sám a hrozí mu také šibenice?Kdo bude rád, že má ženu, která ho bude rozmazlovat?" zeptal se Rajmund.Samuel přestal ronit slzy a usmál se.
,,Tlustý Bret!" vykřikl radostně a Rajmund přikývl.Bret už oslavil své sedmnácté narozeniny a za pár dní mu bude osmnáct.Je tlustý, a proto se mu říká tlustý Bret.Samuelovi zahřálo u srdce.Mohl by někomu pomoci.Radostně vběhl do domu Šarloty a utíkal po schodech.Volal její jméno a vběhl do jídelny, kde s ní seděl.V tu chvíli ztuhl a po zádech mu mrazilo.Šarlota ležela na zemi a v břiše měla zabodnutou dýku.
,,Nééé!" zařval Samuel a klekl si k ní,,Přišel jsem pozdě!Nikomu jsem nepomohl!Zranil jsem její city a zmizel ve dveřích jako její poslední naděje!" brečel Samuel a rukou jí zavřel oči.Rajmund slyšel jeho křik a vyběhl i se sluhy do jídelny.Rajmund zvedl uplakaného Samuela a táhl ho pryč z místnosti.Byli venku a Samuel se ne a ne uklidnil.Stále vykřikoval, že je to jeho vina, a že on si zaslouží smrt.Rajmund už nevěděl, co dělat a vlepil mu facku.Samuel se trochu uklidnil nasedl na koně a mlčel.Pomyslel na tlustého Breta.Dopadne to s ním stejně, říkal si v duchu Samuel a děsil se toho.Nenáviděl zákony a krále Theobalda.Až teď mu docházelo, jak jsou královi zákony kruté a bezcitné.Nenáviděl ho.
Byli ve středu vesnice a Samuel se zastavil a jeho slova vypustil z úst a nemohl tomu zabránit.
,,Nenávidím ho!Nenávidím!Jednou mu to všechno vrátím!" pištěl Samuel.
,,Komu, Samueli?" zíral na něho Rajmund.
,,Pana krále Theobalda!" řekl se zaťatými zuby.
,,Volal jsi mě?" ozval se mu za zády ten nejodpornější hlas, co kdy slyšel.Otočil se a spatřil ho.Spatřil toho, o němž nyní mluvil.Hleděl mu do tváře.Byla zamračená a jeho oči zlé a bezcitné.Najednou mu probleskly v hlavě vzpomínky:
Byl ještě malý chlapec, hodně malý.Viděl ženu.Viděl ji ze zadu, spatřil její krásné dlouhé hnědé vlasy a muže.Tohoto muže.Držel jí u krku nůž a vedl ven ze dveří.,,Né!Pusťte mě!Samueli!" křičela žena.Pak se mu ztratila z dohledu a už ji nikdy nespatřil.
Vrátil se zpátky do přítomnosti.Hleděl do tváře samotnému králi Theobaldovi.
,,Ty nejsi zdejší." Řekl mu král.
,,Ne to nejsem." Ujistil ho.
,,Kdo jsi, chlapče?" zeptal se ho a Samuel se rozmýšlel jestli má lhát nebo říci pravdu.Nakonec se rozhodl pro pravdu.
,,Jmenuji se Samuel." Odpověděl a král se zamračil.
,,Syn Rajmundův?" zeptal se a Samuel přikývl,,,Ano, slyšel jsem o tobě.Líný červ!" zasmál se,,,Rád tě poznávám.Co takhle zbavit se této hnusné přezdívky a jít se mnou na hrad.Udělám z tebe muže." Nabídl mu.Samuel se zděsil.
,,Ne, děkuji vám za nabídku." Odmítl Samuel a bál se toho, co se stane.
,,Lidi!" zařval král a upoutal na sebe pozornost,,,Tento mladý červ si dovolil říct mi NE!"
,,Prosím za odpuštění, pane králi Theobalde." Omlouval se za něho Rajmund.
,,Tebe se to netýká, mám takový dojem." Hodil po Rajmundovi nenávistný pohled.,,Dobrá!" obrátil se zpět k Samuelovi,,,Odmítl jsi tedy.Už jsi plnoletý?" zdvihl obočí král.
,,Budu zítra." Řekl tiše Samuel a král se rozchechtal.
,,No výborně." Zajásal,,,Přijedu se osobně podívat na tvoji oslavu a dávám ti splnitelný rozkaz nebo lépe řečeno trest za tvoji drzost.Až přijedu osobně mi představíš svou budoucí ženu a hned ten den si ji vemeš." Prskl král a Samuel přikývl.Král se svoji družinou odjel, ale zdálky byl slyšet králův zlý smích.Samuel se málem zhroutil.Rajmund mu dal rychle napít trochu vodu.Pak nasedli na koně a odjeli z vesnice.
Slunce zapadlo a noc byla temná a bezhvězdná.Projížděli lesem a bylo jim chladno.Samuel za celou cestu nepromluvil ani slovo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marťa marťa | 2. července 2007 v 13:41 | Reagovat

to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, kdy bude další kapitola?

2 kikina kikina | 6. července 2007 v 21:54 | Reagovat

Hey Luci....já to "žeru" :-D hafo dobry...jak už sem říkala :) ...jen tak dál.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama