Říjen 2007

Harry Potter (Open your eyes)

30. října 2007 v 11:24 ♥ Neuvěřitelný :D
Když jsem poslouchala pisníčky z filmu Italské prázdniny a slyšela písničku Open your eyes (to love), tk jsem se do ní okamžitě zbláznila, a ako jsem jí tk poslouchala okamžitě se mi vybavily zcény ze čtvtýho dílu Harryho Pottera, páč je to podle mě jeden z nejhezčích dílů... =D mno a tk jsem vystříhala podle mě tkové ty hezké zcény a udělala tohle videjko.. ;) bohužel když se to převádělo, tk se to trochu sekalo, a když se to převedlo do lepší kvality, tk se to někdy zrychlilo někdy zpomalilo, tkže mi z toho vzniklo spíš tková parodie na Harryho Pottera... =D budu se s tím snažit něco udělat a zlepšit, ale neim neim, esli se mi to povede.... ;) ale já myslím, že i přesto ako to skáče, tk je to docela povedený videjko... =D =D =D

Ron Weasley (Rupert Grint)

28. října 2007 v 17:37
Ron Weasley je další skvělá postava... ;) podle mě je to postava se kterou se nejvíce zasmějem... =D taky je to dobrý kámoš a je odvážnej... =D já neim, co bych etě víc řekla, je prostě super!!! =D a Rupert Grint ho zahrál úžásně, přesně si takhle Rona představuju, když čtu.... ;) Rupert říká, že mají s Ronem docela dost společného, třeba např. to, že se oba bojí pavouků, jsou z početné rodiny...a navíc prohlásil, že je Ron jeho nejoblíbenější postava!!! =D
Tady je videjko s Rupertem ako Ron Weasley.... ;) je to moc pěkný....
Rupert Grint

Anglický setr

22. října 2007 v 17:32
Původ Anglie, velikost 61 až 68 cm, zbarvení černobílé, oranžovobílé, žlutobílé, hnědobílé nebo trikolorní.
Tento velmi elegantní pes a přitažlivý pes má delší hlavu, hnědé oko několika odstínů, nízko nasazené středně dlouhé ucho, lehce protáhlý trup s krátkým rovným hřbetem, silné svalnaté končetiny. Je to velmi staré lovecké plemeno, jež má vlastnost pro setry typickou. Zvěř označuje takzvaným vystavováním, což je zaujetí strnulého postoje, kterým upozorní lovce.
Anglický setr je líbivý a elegantní pes, krásně zbarvený. I když je to středně velké, ušlechtilé zvíře, přece jen oplývá dostatečnou silou pro svou práci. Užívá především k vystavování a lovu pernaté zvěře, i když je možno jej vycvičit jako všestranného ohaře. Má velice jemný čich a hodí se také velmi dobře k vodní práci. Jelikož je povahově mírný, ovladatelný, učenlivý a momořádně přítulný, setkáme se s ním často i jako se psem společenským. Ovšem vhledem ke svému poslání a loveckým vlohám se hodí pro majitele, kteří mají více času a věnují se delšímu pobytu v přírodě, kde se může dostatečně vyběhat. Jeho dlouhá, hedvábná srst potřebuje pravidelnou péči, aby nedocházelo k plstnatění. Může být ustájen venku i v bytě.

Anglický mastif

22. října 2007 v 17:21
Původ Anglie, velikost nevymezena, jeden z největších psů vůbec, zbarvení stříbrné, aprikot, plavé, temně plavé a žíhané. Typická je tmavá maska.
Tento obrovský pes s velkou a těžkou hlavou má tenké, vysoko nasazené uši, oříškově hnědé oko, silný hrudník, rovný hřbet, mohutné široce postavené osvalené končetiny. Srst je krátká, přilehlá, nepříliš jemná. Pokud by nás zajímal jeho původ, dostaneme se až do hluboké historie, a to doknce 3. tisíciletí k Foiničanům. Těžká molosská plemena, ke kterým mastif patří, procházela staletími téměř nezměněna. Používali se v boji, v arénách i jako psi lovečtí, hlídači a osobní strážci.
Tento mohutný pes je velmi přátelský, oddaný svému pánu a rodině, toleratní k dětem. Je si vědom své síly a vystupuje často shovívavě a důstojně. To vše ovšem mimo okamžik ohrožení, kdy zasáhne velmi razantně a tvrdě. Pro toto určité sebevědomí musí být od mládí důsledně vychováván a veden k poslušnosti. Nehodí se pro začátečníky, je třeba počítat vzhledem k jejich velikosti i s vyššími nároky na krmivo a prostor. Jeho krátká a přilehlá srst nepotřebuje žádnou mimořádnou péči.

Anglický kokršpaněl

22. října 2007 v 17:11
46 kB
Původ Anglie, velikost 37 až 40 cm, zbarvení jakékoli, u jednobarevných nejsou přípustné bílé znak s vyjímkou skrvny na hrudi.
Tento krásný pes s téměř lidským výrazem má hlavu čistých linií, hnědé oko, nízko nasazené dlouhé uši pokryté hedvábnou srstí, kompaktní vázaný trup s rovnými končetinami. Srst je hladká, hedvábná, nikoli kudrnatá.
Patří mezi nejstarší anglická lovecká plemena. Historii španělů můžeme vysledovat až do 14. století. Je ve své domovině nejoblíbenější rasou a stejně tak si získal nesmírné množství příznivců po celém světě, a to jak pro svůj líbivý vzhled, tak i pro své pracovní vlastnosti.
Kokršpaněl je pravý lovecký slídič s velmi cennými vlastnostmi, z nichž zejména vyniká ochota ke stopování, hlasité nahánění, výborný nos a ochota k přinášení a práci ve vodě. Je velmi učenlivý, dobře ovladatelný, hravý, k domácím lidem velmi přítulný, k cizím někdy nedůvěřivý. Musí být důsledně vychován, neboť má v sobě značný temperament a živost. Pro své vlastnosti, všestranné schopnosti a velikost je oblíben zvláště u městských myslivců, ale mnohem častěji jej najdeme jako psa společenského. Hodí se lépe pro majitele, kteří mu mohou dopřát dostatek pohybu a procházek. Může být držet venku i v bytě. Nutná je pravidelná péče o srst a uši, které mají jako u ostatních plemen se zavěšenýma ušima sklon k častějším zánětům zvukovodu.

Anglický buldok

21. října 2007 v 12:59
Fotky: Anglický buldok
Původ Anglie, hmotnost 22,7 až 25 kg, zbarvení jednobarevné či jednobarevné s maskou, černé je nežádoucí. Buldok je silný, podsaditý pes s mohutnou hlavou a krátkou obličejovou částí, co nejtmavším okem, uši jsou vysoko nasazené, chrup v předkusu, končetiny pevné, svalnaté, daleko od sebe posazené. Srst je jemná, krátká, hustá a hladká. Tento silný, na pohled poněkud atypický pes měl v minulosti zcela specifickou úlohu, a to boj s býky v aréně. Jeho tělesná stavba mu umožňovala strhnou býka k zemi. I když byly v první polovině 19. století zvířecí zápasy zakázány, anglický buldok si své příznivce našel.
Dnešní představitel plemene je pes s mimořádně zvýrazněnými exteriérovými zvláštnostmi. Není to pes pro každého. Je-li majitel s mířen s fatkem, že se u něj mohou objevit různé problémy, vyplývající z jeho jedinečného zjevu, pak s povahou bude určitě spokojen. Je to velmi přátelský a dobrosrdečný pes, milý jak ke své rodině a dětem, tak většinou i k ostatním. Je spíše klidný a phodlný, nesnáší chvat a shon a hodí se proto pro obdobně založené majitele. Není vhodný pro výrazně sportovně založené rodiny. Je velmi inteligetní a vnímavý, s výchovou nebývají problémy. Na člověka si vytváří silnou citovou vazbu. A péči o krátkou hladkou srst je nenáročný.

Americký stafordšírský teriér

21. října 2007 v 12:50
Fotky: Americký stafordšírský teriér
Původ USA, výška 44 až 49 cm, barva jakákoliv jednobarevná, vícebarevná či skvrnitá je přípustná, není žádoucí celobílé zbarvení, řerné s tříslovou či játrové.
Americký stafordšírský teriér vyniká oproti ostatním teriérům mimořádně silnou kostrou, výrazným osvalením a velkým temperamentem. Široká osvalená lebka nese vysoko nasazené uši, tmavé oči, hřbet je krátký, lehce svažující, svalnaté končetiny stojí daleko od sebe. Má být zavalitý. Srst je krátká, lesklá a hustá.
Tento dobře vázaný, čilý a elegantní pes vznikl na konci minulého století v Anglii křížením buldoka s teriéry za účelem tvorby silného, odvážného a tvrdého psa, pravého potomka původních zápasnických předků.
AST se během krátké doby i u nás velmi rozšířil. Obecně lze říci, že patří mezi velice dobře cvičitelná plemena s charakteristickou chutí k práci, zájmem o přinášení, obranářské cviky i pachovou práci. Přes všechny klady tohoto plemene je nutno si uvědomit, že by se chovem i výcvikem měli zabývat zkušení kynologové s bohatou praxí. Nepatří do rukou začatečníků, kteří s ním mohou při neodborném vedení mít potíže. Pořídit by si jej tedy měl jedině ten, kdo si je absolutně jist, že z něj dokáže vychovat ukázněného a zvládnutého psa. Péče o jeho krátkou srst a hustou srst je minimální.

Americký kokršpaněl

21. října 2007 v 12:06
Původ USA, velikost 35 až 38 cm s tolerancí 1,3 cm, zbarvení jednobarevné, vícebarevné s tím, že jedna barva je vždy bílá.
Tento kokršpaněl, který je původně vyšlechtěn z anglického kokršpaněla, má své počátky na konci minulého století. I když má zachovány podle svého předka všechny vlastnosti loveckého slídiče, přece jen se s ním častěji setkáváme jako se psem společenským. Má kulatou lebeční partii, dlouhé, dobře osrstěné uši, tmavě hnědé oči, krátký kompaktní trup s lehce se svažujícím hřbetem. Srst je jemná, rovná či mírně zvlněná. Povahově je to velmi milý, temperamentní, mrštný a pohyblivý pes, rychlý a vytrvalý. Miluje vodu. Je veselý, neinklinuje k bázlivosti, ale jako pravý slídič je i trochu zvědavý. I když přivítá nějkou pracovní činnost či sportovní využití, je velmi dobrým společníkem i v bytě a partnerem pro procházky a výlety. Zvládne jej i méně zkušený majitel.
Má krásnou a bohatou srst, která vyžaduje pravidelnou péči, a to jak dením pročesáváním, tak i občasnou úpravou stříháním a trimováním. Nutná je, jako u všech plemen s dlouhýma ušima, pravidelná péče o čistotu ušních boltců.

Americko-Kanadský bílý ovčák

21. října 2007 v 10:02
klikněte pro zobrazení všech fotografií tohoto plemene
Původ Německo, výška 55 až 65 cm, zbarvení bílé.
Tento atraktivní pes je vlastně německým ovčákem, ač jiného zbarvení, než je v dnešní době obvyklé. Dědičnost bílé barvy byla na počátku čistokrevného chovu německýcho ovčáků velmi rozšířená. Na počátku 20. století se těšil bílý ovčák velké popularitě, bohužel po 2. světové válce začal být pro svou barvu zcela odmítán.
Tento krásný, inteligentí a silný pes má mírně klenutou hlavu, vztyčené uši, zcela rovný hřbet, silné osvalené končetiny. Oko je hnědé, žádoucí je tmavý pigment nosu a polštářků tlap. Srst je krátká, tvrdá.
Rozhodně si zaslouží pozornost pro svou dobrou cvičitelnost, učenlivost a všestranné použití. Je využíván jako pes služební, strážný, lavinový, vodič nevidomých a hledač drog. Hodí se pro každého, kdo chce nejen společníka, ale i pracovně využitelného psa. Je nutno mu dopřát větší množství pohybové aktivity. Hodí se pro zkušenější majitele. Jeho nároky na péči o srst jsou minimální, vzhledem k její kvalitě může být celoročně ustájen venku.

Aljašský malamut

21. října 2007 v 9:44
Původ USA, velikost 58,5 až 63,5 cm, zbarvení od světle šedé přes tmavší stínovaní až k černé, vždy se vyskytuje bílá barva na spodní části těla, nohou, tlapách a masce.
Aljašský malamut je velmi oblíbeným a rozšířeným plemenem tažného saňového psa, které je od nepaměti používáno v nejzápadnější části Aljašky. První zmínky o něm pochází od kupců a lovců již z 18. století. Je to silný a vytrvalý pes s širokou hlavou, hnědým okem, trojúhelníkovitýma ušima a inteligentním výrazem. Hrudník hluboký, hřeb rovný, silné končetiny s velkými tlapami. Dobře osvalený. Srst je silná a hustá, s bohatou podsadou. Jako saňový pes je mimořádně vytrvalý, vyniká na dlouhých tratích a je schopen utáhnout obrovský náklad.
Aljašský malamut je klidný, mírný a velmi přátelský pes. Nevyniká však přirozenou ostrostí a nehodí se pro klasický výcvik ani jako pes typicky hlídací. Má výrazný smečkový pud. Nejčastěji se s ním můžeme setkat při závodech saňových spřežení i při dalších sportovních činnostech. Je velmi vhodným psem a spolehlivým kamarádem pro každého, kdo mu může dopřát hodně pohybu při sportu, turistice. Jeho srst nevyžaduje žádnou mimořádnou péči, svou kvalitou a hustotou je pro něj mimořádnou ochranou proti chladu, takže může být ustájen travale venku.