Prosinec 2007

Levandule Brown (Jessie Cave)

16. prosince 2007 v 18:38
Tkže kooonecně vím, kdo bude hrát Levanduli!!! a mám dojem, že vzhledem na ní docela sedí, akorád se mi zdá na Rona trochu starší, ale uvidíme, ako jí ve filmu upraví.. ;) ;) každopádně se na ni už těším a doufám, že mě nezklame!! :D :D :D

Jessie je 20 let. Poprvé bude možné Jessie vidět v TV v dramatu CBBC Summerhill, které bude mít premiéru na začátku příštího roku.


Kapitola 1. Tajemství zamčeného pokoje

12. prosince 2007 v 18:21 -) Ela Schillerová
Albrechtice 2019
Kapitola 1. Tajemství zamčeného pokoje
Ten zvuk školního zvonku jí stresoval.Ale i vysvobozoval ze všech nudných hodin.Jak ten tón nesnáší.Jenomže teď pro ni zvoní naposledy.Neví,jestli má radost, ač je všem školním dnům na základní škole konec, nebo brečet, protože se s ním loučí.Je sice pravda, že školu nenávidí, hlavně lidi, co potkávala každý den v 9.A.Měla na ně špatné vzpomínky.Najednou ji však přepadl takový smutek a musela se bránit slzám.
Stála před tou velkou budovou a poslouchala veselé a vysmáté hlasy všech svých spolužáků.Každý z nich v rukách svíral vysvědčení a láskyplně se loučili s ostatními.Spousta holek brečela a zpívala naší nejoblíbenější píseň od Ewy Farné Loučení.Kluci se s nimi objímali a občas zazpívali pár slok s nimi.Odcházeli i další školáci.Ale ani jeden, ani jedna se nezastavila, aby Eleonoře popřála mnoho štěstí nebo se s ním alespoň nerozloučila.Míjeli jí a párkrát po ní hodili nevrlým a pohrdavým pohledem.
Eleonora pozorovala dál svojí teď už bývalou školu a slzela.Nebyli to slzy z toho, že opouští tento bezstarostný život, je to silná osobnost a zkusila už mnoho a nějaký samostatný život ji nenaháněl strach, ale spíš radost, byli to tedy slzy, ačkoli sama nevěděla, jestli je to pravda, z nenalezeného přátelství.Nechtěla si tuto větu připustit, ale byla pravdivá.Snad jí neměli rádi pro její zvláštní povahu.Měla na všechno svůj názor a většinou byla ve svých myšlenkách jinde než její spolužáci.Nepřemýšlela nad tím, co bude za rok, žila přítomností.Holky si vždycky plánují budoucnost a hrozně je to baví, ale Eleonora taková nebyla, a proto pro ni bylo velice složité vybrat si školu.
Stejně jako její povahu nemohli pochopit její styl oblíkání.Věci různě spojovala a kombinovala dohromady.Možná si každý musí pomyslet, že vypadala jako vandrák, ale koneckonců to vypadalo docela elegantně.
"Hodně štěstí." Popřál ji Kuba a soucitně ji položil ruku na rameno.Vyvedlo jí to z míry.Nechápavě mu pohlédla do očí, a když pochopila, že to myslí opravdu vážně, usmála se.
"Díky." Pípla a Jakub se s ní ještě rozloučil a mizel v davu odcházejících dětí.Pokaždé ji připadal trochu jiný než ostatní kluci ve třídě.Nikdy proti ní nic neměl a nikdy si z ní nedělal legraci, což dokázala velice ocenit.
"ELO!" skočila jí kolem krku Linda.Měla uslzené své čokoládové oči.
"ELO MOJE!" držela se dívky jako klíště.To je celá ona, usmála se Eleonora.Její nejlepší a jediná přítelkyně.Všechno bere strašně vážně a dokáže jí dojmout úplně všechno, co ani ostatním lidem nepřipadá vůbec smutný nebo naopak radostný.
"No-to stačí, Lindo." Snažila se vyprostit své kamarádce ze silného sevření.
"To tedy nestačí, vždyť ty mi chceš uletět do Prahy." Řekla, ale pustila ji.Prohrábla si své hnědé vlasy a lípla Ele na tvář pusu.
"A ty zůstaneš zase tady...Nechápu," zakroutila hlavou, "jak tvoji rodiče můžou souhlasit s tím, že po základce nepokračuješ ve studiu.Vždyť s tebou měli vždycky tolik plánů a navíc ty tvoje výborný."
Linda popotáhla.
"Mají se mnou plány, samozřejmě."
"A jaký?" kouká na Lindu překvapeně.
"Možná ti je jednou prozradím." Poplácala Elu po rameni a táhla ji za ruku do davu děcek.Eleonora věděla, že nemá cenu to z ní páčit.Linda neřekne nikdy nic, co by neměla.Jenomže zase Ela nesnášela tajemství a překvapení.Pamatuje si, jak pokaždé vyváděla, když byli vánoce nebo měla narozeniny a nemohla zjistit jaké dostane dárky.A to čekání pro ni bylo mučením.
Linda jí držela pod paží a táhla jí dál zástupem lidí.Dotáhla jí k červené felicii a nastoupili.
"Zdravím tě, Elo!" podal ji ruku na přivítanou pan Řeháček, Lindin otec.Ela se s ním úsměvem přivítala.
Cestou nepromluvili holky ani slovo.Pozorovali svoje město a Eleonoře bylo líto opustit tuhle přenádhernou krajinu a zvyknout si na přelidněnou Prahu.
Ela vystoupila u malé čekárny a pokračovala pěšky do kopce, aby se dostala domů.U vrat ji už vítal její nevěrnější přítel Max.Skákal a štěkal radostí.
"Maxíčku!" lípla mu pusu na ucho, "Něco jsem ti přinesla." Vytáhla z kapsy kost ze zverimexu a pes se mohl zbláznit radostí.
"No to je dost, že jdeš, Noro!" uvítala jí Kamila, když překročila práh svého domu.Její sestra se na ní dívala povýšeným pohledem a ruce měla v bok.Oslovovala Eleonoru ,noro, protože věděla, že to její sestra nesnáší.Ve všech věcech se Kamila snažila být jiná než Eleonora.
"Já si můžu přijít kdy chci, je ti to jasný?" vyjela po ní Ela a ukázala na ní sprostý gesto.
"MAMI!MAMI..!" křičela Kamila a zmizela za dveřmi.
To je jedna z věcí, co Elu táhlo do Prahy.Božský klid od její rozmazlené o rok mladší sestry Kamily.Patřila mezi nejhezčí holky na škole a stejně tak nejvíc namyšlené.Prospívala sice s výbornými, ale pro Elu to byla nejhloupější holka, co kdy potkala.
"Tak se pochlub, zlato." Vyšla mamka z kuchyně a natahovala ruku po vysvědčením.Eleonora ji neochotně podala svoje hodnocení a zadívala se do země.
"Tři čtyřky?" zavrtěla hlavou mamka.
"Ty seš ale blbá!" zasmála se Kamila vycházejíc z kuchyně.
"Sklapni, ty smrade jeden!" vrátila jí to Ela.Mamka zahodila hodnocení na zem.
"Tak a dost!Dneska nechci slyšet žádné hádky, nadávky a podobně.Je vám to jasné?" zdvihla obočí a dívky přikývli, "Dnes vám chci sdělit jednu velice důležitou věc pro váš budoucí život a povolání."
"To se tím pádem bude stahovat jen na Kamilu, já už mám přece školu vybranou.Grafka se mi zdála nejlepší." Nerozuměla Ela.
"Mám s tebou jiné plány." Řekla klidně mamka.Ela otevřela ústa v protest.
"Ne ne, Elo...Vše se dozvíš za chvíli.Je to opravdu velice důležitá věc.Běž si vzít něco k jídlo a sejdeme se v pokoji." A slovo pokoj vyslovila tak tajemně, že se po sobě obě sestry podívali.
"V jakém pokoji?" zeptala se Ela, ale něco jí říkalo, že tuší v jakém.
"No přece v tom, jak už od našeho narození zůstává zamčený a nám nepřístupný, ty hloupá!" odpověděla za mamku Kamila.Ela si tohle přesně myslela.Mamka kývla na správnou odpověď a mizela po schodech nahoru k tajemnému pokoji.Holky se střetli ještě jednou pohledem a vyplázli na sebe jazyk.
Jak je známo, Eleonora nesnášela tajemství.Ten pokoj ji tolik dráždil, vždy když šla kolem bouchla do těch dveří.Snažila se je už tolikrát otevřít, ale byli jako zazděné nebo ze železa.Mamka jí sice poručila, aby se najedla, ale Ela nemohla samou nervozitou spolknout ani soustu.Stále bloumala nad tím tajemstvím v pokoji.Ani Kamila se nechovala jako vždycky, seděla zamyšleně v křesla a kousala si nehty.
Konečně se ozval očekávaný hlas mamčin a holky ve sprintu vyrazili po schodech.Brali schody po dvou a strkali do sebe.Ačkoli si to neuvědomovali, každá chtěla být nahoře první a vidět to tajemství dříve než ta druhá.Mamka však čekala před dveřmi a tajemně se usmívala.
"Slibte mi, holky, že budete mlčet.Možná si budete myslet, že jsem se zbláznila nebo něco podobného, ale nakonec uvěříte.Tak slibujete, že budete držet jazyk za zuby?" otázala se vážně.
"JO!To je jasný!" ujistila jí hned Kamila.
"Spolehni se, mami." Usmála se Ela a přála si, aby byli už ve vnitř.Mamka vytáhla z pod trika nějakou dřevěnou tyčku.Ela nechápavě koukala na mamku.Několikrát s hůlkou zamávala a u dveří cvakl zámek.
"Co jsi to dělala?" civěla Ela.
"Opatřila jsem dveře kouzly, aby jste nikdy nezjistili, co je za nimi a teď jsem je zrušila.Protože už je ten pravý čas, prozradím vám velké tajemství.Prosím." ukázala na otevřené dveře.Sestry usedli kolem kulatého stolu.Celá místnost byla jako z pohádky.Na stěnách vysely fotografie a obrazy, na nichž se postavy pohybovali.Na jednom z nich poznala Ela svoji matku.Byla tam asi v jejím věku.Mamka usedla vedle nich.
"Už jste to nejspíš pochopili." Usmála se na ně.
"Co jako?" zeptala se Ela a Kamila protočila panenky.
"No asi to, že jsme čarodějky, blbko!"
"Kamilko, neříkej jí tak laskavě!" okřikla ji mamka, "Ale máš pravdu, opravdu jste čarodějky.Kamilko, ty si budeš muset ještě rok počkat, ale Ela půjde do školy za pár dní."
"C-Cože?" koktala Eleonora.
"Seš snad hluchá, říká, že..."
"Kamilko, prosím," zadržela ji mamka, "V naší zemi, když dosáhne kouzelnice nebo kouzelník patnácti let, dozví se tohle velké tajemství.Budeš tu navštěvovat školu, kde tě budou vyučovat čáry a kouzla." Usmívala se nadšeně mamka.
"A kde je ta škola?"
"V Českém lese."
"Aha."
Rozhostilo se ticho.Koukali kolem sebe i po sobě a prohlíželi si dál pokoj.Bylo tady plno starých knih a učebnic.U staré skříně byli opřená košťata a ve vitrínách staré školní uniformy.
"Vítám vás ve světě plném kouzel a magie." Zatleskala nadšeně mamka.

Prolog

9. prosince 2007 v 14:18 -) Ela Schillerová
Prolog
Praha 2022
Příběh, který vám chci vyprávět přesahuje vaší hranici fantazie.Taje při něm dech a dostáváte se do nepochopitelného světa.Jistě vám nemusím líčit všechny podivné vraždy nebo náhlé úmrtí, pozoruhodné krádeže a katastrofy.Předpokládám, že jste s nimi byl seznámen a požádán zjistit o těchto zvláštních případech něco více.Vězte, já odpovědi mám.
Nečtete snad můj dopis po několikáté a neuvažujete potěšit mě svou návštěvou?
Upřímně vás prosím, pomozte mi, pomozte lidem, pomozte naší zemi.Stále mi nevěříte, pane ministře?Tak začněte, váš konec se nezadržitelně blíží, ať to potom nejste vy, kdo bude litovat svých špatných činů a rozhodnutí.
Eleonora Schillerová
P.S. Budu vás čekat každý den v pět hodin v místnosti pro klienty.
Ministr zamyšleně odložil dopis na stůl.Znal ho už nazpaměť a snažil se vypátrat jeho pravý smysl.Nepřicházel však na nic jiného než, že jde o pouhý žert.Ale co ta zvláštní ironie?A ty případy?Všechny podivné věci, o jakých se ta žena zmiňovala jsou pravdivá, skutečná.Dokonce byl opravdu pověřen, aby tyto zvláštnosti objasnil.Jak o tom ta žena ví?Přece je to přísně tajné.A co může obyčejná žena vědět víc než on sám?
Prohrábl si prošedivělé vlasy a očima spočinul přímo na starobylé hodiny, visící přímo nad vchodovými dveřmi.Za pět minut pět hodin.
Opřel se rukama o stůl a nadzvedl se, vzápětí se však posadil zpátky do rozvrzané židle a v bolestech uchopil svou pravou nohu.
Je to nesmysl, vrhl po dopise nedůvěřivý pohled.Nato jeho zamyšlení přerušilo hlasitě zabušení na vstupní dveře jeho pracovny.
"Ano, vstupte!" vyzval nevzrušeně.Do místnosti se nasoukal jeho komorník, "Á, Hugo!" kývl hlavou ministr.
Muž malého vzrůstu přistoupil pár kroků blíž ke stolu.
"Pane,…" nadechl se.Ministr ho zastavil zvednutím ruky.
"Jestli mi neseš opět vzkaz od mylady Schillerové," a na slovo mylady zvýšil hlasy, "abych se za pět minut dostavil do místnosti pro klienty, tak pozvání odmítám.Jsem unaven a chystám se domů.Ze slušnosti se jí velice omlouvám.Ale opravdu jsem velice přepracovaný a nemám náladu na nějaké žvásty."
"Jistě pane, s touto odpovědí ona počítá, a proto vám mám sdělit, že toto je její poslední návštěva.Víckrát už sem nevkročí a…a…" zahleděl se do plovoucí podlahy.
"A co?" pronesl opět nevzrušeně ministr.
"A-máte si trhnout tou pravou bolavou nohou, pokud na to máte dost sil ze svého neustálého přepracování." Hugo to ze sebe vychrlil, tak rychle, že ho ministr požádal, aby mu to znovu zopakoval, ale tentokrát pomaleji a zřetelně.Komorník poslechl.
"COŽE?!Ta drzost!" zmačkal její dopis a mrštil jím po komorníkovi.Hugo jej neohrabaně zvedl a hodil do koše.
Ministr vstal ze své židle a zavrávoral, když mu nohou projela ostrá bolest.Opřel se o připravenou hůlku vedle stolu a rázným krokem odcházel z místnosti.Hněv a nenávist k té ženě mu dodávala síly.Vstoupil do vedlejších dveří a prásknul za sebou dveřmi.Však to, co spatřil mu vzalo všechen hněv i nenávist a dokonce i sílu.Čekal dámu ve středních letech nebo starou paní, ale tahle dívka nevypadala ani na osmnáct let.Ironicky se usmál v dojmu, že si spletl dveře.
"Dostal jste můj vzkaz, pane Smatano?" zadržela ho v odchodu.Není přece možné, aby dívka tohoto věku, věděla více než on.Zvědavost ho celého pohltila a ani nemyslel na svou bolavou nohu.Uvelebil se na křesle naproti ní.Teď si dokonale všímal její tajuplné krásy.Světlými kadeřemi s pravidelnými prstýnky odhodila dozadu a vykouzlila upřímný dětský úsměv.Zadíval se do dívčiných černých očí.Schillerové nejspíš tohle okukování nevadilo, protože na něj šibalsky mrkla.Ministra to trochu vyvedlo z míry.Eleonora si povytáhla žluté letní šaty a pod nimi pruhovaný rolák.Zvláštní móda, řekl si Smatana při pohledu na její podivnou kombinaci.
"Jestli-že už jste se vzpamatoval z mého vzhledu, můžeme přejíst k věci, kvůli jaké tu vlastně každý den zbytečně vysedávám?" zeptala se s úsměvem.
Stále ta stejná provokativní ironie, pomyslil si ministr.
"Jistě-ehm-přejdeme k věci."
"Možná jste můj dopis nebral tak docela vážně, ale já vás ujišťuji o jeho pravdivosti ve věcech, o jakých jsme hovořila.Potřebuji vaši pomoc." Udělala psí oči.
"Proč právě moji?"
"Za prvé jste jediný ministr, který mi nevadí a za druhé jste to právě vy, kdo má vysvětlit světu tyhle podivné..."
"…podivné vraždy a katastrofy.Já vím-já vím." Skočil jí znuděně do řeči.
"Vy jste se ptal." Ušklíbla se Eleonora.
"Co mělo znamenat to, že ten příběh překračuje moji hranici fantazie?" zavedl řeč jinam.
"Jsem totiž z trošku jiného světa na který nejste vy, zvyklí.Upozorňovala jsem vás pouze na to, aby jste pak nebyl příliš vyděšený nebo překvapený."
"Nerozumím."
"To co se v naší zemi děje není nic obyčejného.Pochází to z našeho světa, ze světa kouzel." Mluvila vážně.
Ač ministr věděl, že je to nevhodné, neudržel svůj záchvat smíchu.Eleonora vytáhla hůlku a naplnila šálek od čaje vodou, postavený na stole před nimi.
"Trik?Ne.Magie." schovala zpátky svou hůlku.Ministr vzal šálek do rukou a chvíli ho zkoumal.Když ho položil zpátky pravil:
"Řekněme tedy, že jste mě přesvědčila.Za všechny ty katastrofy můžete vy?"
"Já a můj lid ne.Ale smrtijedi?"
"Kdo?-Co?" svraštil čelo.
"No řekněme kouzelníci, kteří vás nemají v lásce a mají pocit, že jste tu zcela zbyteční."
Ministrovi konečně svitlo.
"To má být tedy ten nezadržitelný konec…Chtějí nás všechny do jednoho pozabíjet." Zděsil se Smatana.
"Ano, je to tak.Chci vám pomoct.Ale nejprve vám musím vysvětlit všechno od začátku.A věřte mi nebude to na pět minut." Usmála se.
"Mám čas."
"Najednou." Rejpla si Eleonora.
"Prosím začněte." Vyzval ji, aby neschytal další porci ponížení.
"Jistě." Mrkla pobaveně, "Tohle budu používat.Je to myslánka, na souhlas ředitelky Minevri McGonagallové jsem si ji mohla vypůjčit.Je to z Anglie." Vytáhla ze své kapsy na letních šatech malou mističku.Vytáhla i hůlku.Jakmile jí mávla, miska se zvětšila.Eleonora si přiložila hůlku ke spánku a začala tahat modré pásy nějaké tekutiny.Ministr se znechucené ušklíbl a se zájmem pozoroval, jak je dívka vkládá do misky.
"Uvidíte můj život od mých patnácti let.Bude tam vše vysvětleno."
"Jak ale-?" hleděl nechápavě na myslánku.
"Ponořte tam obličej.Důvěřujte mi.Já tam za vámi nepůjdu.Budu hlídat zde.No tak nebojte se!" pobízela ho, "No, do toho." Usmála se.Ministr se zhluboka nadechl a ponořil obličej do modravé tekutiny.
Eleonora zavřela své velké černé oči a sama vzpomínala na své uplynulé bezstarostné roky.

Enchanted Trailer

8. prosince 2007 v 11:30 ♥ Neuvěřitelný :D


Tk to je další film na který se moooc těším!! Překlad: Kouzelná romance... :D mno bude asi o tom, že se Disneyovi postavičky dostanou do našeho světa!!! :D jj to bude bomba!!! tady je trailer!!! ;)

Stardust trailer

7. prosince 2007 v 19:31 ♥ Neuvěřitelný :D


Tk na tohle se chystám v nejbližší době kouknout!! měla jsem na to jít do kina, ale trochu jsme si spletli datum, ale co:D :D seženu to!! a už se na to hafec těším!!! trailer je fakt skvělej, těšme se na pořádnou porci akce, napětí a romantiky!!! :D inak překlad názvu filmu je Hvězdný prach!!! :D typ filmu: fantasy, dobrodružný, romantický... :D a jeho motto: Příběh, který stvořila sama fantazie... :D mno to posoudím sama.... :D každopádně se na to opravdu velice těším!!! :D mrkněte na trailer a určitě se budete těšit tky, pokud teda máte rádi tyhle typy filmu... ;) ;)

O čem to bude?

1. prosince 2007 v 10:28 -) Ela Schillerová
Toooooo...........tk přesně etě neím, ale mělo by to být tkový volný pokračovaní Harryho Pottera... :D bude to o nějakejch nejmín 20 let déle... a bude to sado maso!!! kecám!!!....ale možná trochu jooo...Hlavní postava románu je Eleonora Schillerová, velice zvláštní člověk... :D a pak samozřejmě postavy z Harryho Pottera, kteří kdysi přežily...ale ty se objeví až déle...neboť Eleonora není z Anglie, ale je...... :D to se dozvíte pak... :D

Lilly and Snape

1. prosince 2007 v 10:07 ♥ Neuvěřitelný :D


Lilly a Severus... ;) kdo cetl sedmicku, pochopi, ale...pochopi to, i ten kdo sedmicku necetl... :D a esli neces napovedet, co je v sedmicce, tk se na to video nedivaaaj.. :D ale nema proste chybu a ukapla mi pri nem slza...stoji za podivaniii!!! :D