Srpen 2008

Fotky Anne..

29. srpna 2008 v 10:00
Anne Hathaway
Anne Hathaway
Anne Hathaway
Anne Hathaway
Anne Hathaway
Anne Hathaway
Anne Hathaway

Anne..

29. srpna 2008 v 9:57
Anne Hathaway
Datum narození: 12.11.1982 (25 let)
Znamení: Štír
Něco málo o Anne: Získala hlavní roli ve filmu Deník princezny. Za tuto roli byla nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v komediálním filmu. Dále pak hrála Deník Princezny 2, Zakletá Ella, Vášeň a cit, Dostaňte agenta Smarta.
Je to jedna z mým nejoblíbenějších hereček. :))

Fotky..

29. srpna 2008 v 9:50
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson
Emma Watson

Emma..

29. srpna 2008 v 9:42
Emma Watson
Datum narození: 15.4.1990 (18 let)
Znamení: Beran
Něco málo o Emmě:Má mladšího bratra Alexe. V 7 letech vyhrála první cenu ve školní recitační soutěži. V devíti letech získala roli Hermiony. V roce 2007 také Emma ztvárnila roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas Ballet Shoes(Baletní střevíčky).
Ve svém volném čase Emma sportuje, hraje hokej a házenou. Zajímá se o umění. Také tancuje a zpívá.

Foto..

28. srpna 2008 v 21:24
Avril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril LavigneAvril Lavigne

Avril..

28. srpna 2008 v 21:01
Avril Lavigne
Datum narození: 27.9.1984 (24 let)
Znamení: váhy
Něco málo o Avril: Má mladší sestru a staršího bratra.Se zpěvem začala už ve dvou letech v místním kostelním sboru. Zpívala v něm do deseti let.Vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala se zpěvačkou Shania Twain. Ve 13 letech začala hrát na kytaru a psát vlastní písně. Svou tvorbu nahrála na videokazetu a posala několika nahrávacím společnostem. Odjela do Los Angeles, kde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem Cliffem Magnessem.Spolu dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem.Poté její úspěch stále rostl.
15.7. 2006 si Avril vzala svého přítele ze skupiny Sum41.
V roce 2007 se do kin dostal její první film Fast Food Nation.
Avril Lavigne se stala mojí nejoblíbenější zpěvačkou hned, co vydala svoje první cd.Její písně jsou odvazující, živý, má nezaměnitelný hlas, a je prostě naprosto skvělá :D..Není snad písnička, kterou bych od ní neznala nazpaměť :))..už nevím, co bych řekla:D..

Together...

16. srpna 2008 v 15:32

Kapitola 1. Ohnivé vzpomínky

14. srpna 2008 v 17:07 -) Strážci živlů
Tkže zkouším něco novýho :D je to fantasy...mno zatím zkusím, jak se to bude líbit, a pak se rozhodnu, esli budu pokračovat :D....
Kapitola 1. Ohnivé vzpomínky
"Neběhej tady!Spadneš!" snaží se marně napomenout rozpustilé dítko žena "Chelsey!".
Holčička jakoby neslyšela dál skotačila kolem rozhořeného ohně.Veselý dětský smích se rozléhal po celém dvoře.Koleček okolo ohniště udělala nespočet a vratké nožičky neudrželi rovnováhu, zavrávorala a po hlavě se řítila přímo do žhnoucích plamenů.
V tom samém okamžiku vystrašená dívka ve křiku vyběhla ze svého pokoje a v polospánku zamířila do malé koupelny.Roztřeseně otočila kohoutkem a ponořila ruce do ledové tekoucí vody.Palčivá bolest ihned utichla.Zavrávorala a přidržela se hladkého umyvadla.Někdo jí pevně stiskl ramena.Několikrát rozespale zamrkala a v odrazu zrcadla poznala svého otce.
"Zbavíme se té noční můry, Chelsey…Dnes." Bolestně se na svou dceru usmál.
"Ale dneska mám narozeniny." Řekla namáhavě a hlas se jí třásl.Poprvé za celý svůj život cítila ve snu opravdovou bolest.Pokaždé jenom uzřela hořící ruce a probouzela se vystrašená.Jak plynul čas bála se ohně víc než cokoli jiného.A věděla, že když nezačnou jednat, bude to den o dne horší.
"Právě proto…" povzdechl si Georgie "právě proto." Konečky prstů projel dívčinými dlouhými vlasy.
** *
O pár hodin později seděla dívka v černé dodávce a pozorovala spěchající lidi v ulicích Londýna.Bylo slunečné dopoledne a Chelsea si zoufala.Je tomu přesně sedmnáct let, co spatřila světlo světa.Považovala se za dospělou ženu, která ví o všem dost, ale ani zdaleka tomu tak nebylo.
"Pan Ganc pomohl už tisícům lidí z celého světa a stále je vyhledáván.Nedávno jsem narazil na krátkou reportáž.Pomohl jedné ženě zahnat noční můru pouhým dotykem.Je to pozoruhodné.A jsem si jistý, že pomůže i tobě."
Chelsea mlčela.Nevěřila na zázraky a lidé, kteří se prohlašovali za vyvolené považovala za podvodníky a šílence .Ale snažila se nedát najevo svou nelibost, když sledovala otcův odhodlaný výraz v obličeji.
***
Když dorazili na osamělou farmu daleko za hlučným velkoměstem, nebe potemnělo.Pan Ganc jistě očekával jejich návštěvu a postával před vchodem.Pokýval na pozdrav.Chelsea odhadovala věk na čtyřicet.Muž měl brýle nízko posazené a věci vytahané a vybledlé.S podivným výrazem ve tváři si potřásl rukou s nově příchozími.
"Vítám vás ve svém skromném sídle." Usmíval se od ucha k uchu "Prosím, račte dál!"
V malé místnůstce, co pravděpodobně sloužila jako předsíň, ucítila nepříjemnou vůni octu, zvedl se jí žaludek a překonala nutkání zacpat si nos.
"Tudy!" uvedl je do větší místnosti než byla ta předchozí.Bylo zde šero, rolety na oknech byly zatažené.Kromě zašedlého koberce a dvou starých křesel nevyplňovalo pokoj nic.
"Tak," otočil se na Goerge "Když jsem vás viděl naposled řekl jste mi, že vaše dcera ve dvou letech měla nehodu a utrpěla šok.Na svůj zážitek si nepamatuje, ale každý den se tam vrací ve snech a děsí jí oheň?Je to tak správně?" snažil se mluvit pomalu a rozvážně, rukama neustále gestikuloval, až to Chelseay přišlo směšné.
"Ano." Přikývl otec "A zhoršuje se to.Nejprve se jenom vyplašená probouzela, pak křičela, dnes dokonce i vstala z postele a pálili jí ruce." Vysvětloval.Ganc něco nesrozumitelně zamumlal a prolétl pohledem očima Chelsey od hlavy až k patě.Cítila se mizerně a tenhle člověk jí nebyl ani trochu sympatický, neustále se přesvědčovala o tom, že to na ně jen hraje.Chtěla se také pobavit.
"Mí přátelé tvrdí, že si na mě zasedl ďábel." Promluvila.
Ganc se jen lehce zasmál.
"Slečno Vessová, snad nejste tak naivní, abyste takovým báchorkám věřila."
"To nejsem.A proto také nevěřím na hypnózu, meditaci ani na zázračné vyléčení." Zaculila se.Ganc nervózně přešlápl.
"S vámi to bude velice obtížné.Pokud nebudete spolupracovat nikam to nepovede."
"Chelsey, alespoň to zkus." Žádal George.Chelsea souhlasně přikývla.
"Mohu vás poprosit…" ukázal směrem ven.Otec se usmál a opustil místnost.Ganc nabídl Chelsea místo a posadil se naproti ní.Chvíli jí zkoumal pohledem, pak dal nohu přes nohu a natáhl se blíž k ní.
"Základ spočívá na vzájemné důvěře, Chelsea.Pokud nevěříte a nebo se ani nepokusíte věřit, mám dojem, že vám nebudu nápomocný." Hovořil klidně.
"Pokaždé své pacienty zmanipulujete řečmi a nebo je rovnou uhranete pohledem?"
Ganc se napřímil, v jeho tváři se lesklo značné zklamání.Trochu svých slov zalitovala.
"Jste velice inteligentní dívka.Ale kdybych vás chtěl podvést vzal bych si přirozeně peněžní dar.Léčím zdarma.Pomáhám lidem z radosti, je to můj osud, můj úkol a dar, který mi byl dán."
Musela mu dát za pravdu.Otec skutečně za tuto návštěvu nedal ani libru.A jeho dům působil, že se brzy rozpadne a o jeho vkusu raději nemluvě.
"Tak tedy začněme." Uvolila se Chelsea.
Pan Ganc se šťastně usmál.Náhle ho viděla jiným pohledem.V jeho očích už neviděla lest ale laskavost a ochotu pomoci.
"Zavřete oči…" poslechla.Lehce se dotkl teplého čela a hrubými prsty začal přejíždět sem a tam.Uplynulo pár minut, táhly se dlouze a ona vnímala jenom ticho, dokonce už ani necítila.Byla jako v tranzu, jako kdyby spala.Najednou byla zase tou malou holčičkou, která si představovala, že je indiánka, nedbala mamčinu napomínání a lítala jako pominutá.Už věděla, co jí čeká.Nehty se zaryla do pohovky.Už ucítila, jak se jí točí hlava, jak nožky nemůže ovládnou ani zastavit.A pak…
"Proboha!" někdo hlasitě zakřičel.Probrala se a otevřela oči.Vyděšený Ganc rychle dýchal a koukal nepřítomně za ní.Do pokoje vtrhl Goerge.Pár vteřin na sebe nechápavě hleděli, a pak promluvila Chelsey.
"Co se stalo?"
Ganc už dýchal zase normálně, ale ve tváři měl stále ten vyplašený a nechápavý výraz.
"Je mi líto.Nedokážu vám pomoct.Byl jsem přesvědčený, že to dokážu.Pacientů se stejným nebo podobným problémem jsem vyléčil už spoustu, ale vy…" polkl "Nerozumím tomu.Viděl jsem, co se vám přihodilo.Myslel jsem, že vám pomohu zapomenout a zbavit se strachu z ohně.Bohužel…" pohledem spočinul na její ruce "Dovolíte?"
Prohlížel si její paži, a pak ztuhl.
"Co je to?" ukázal na bílé místo pod loktem.
"Jizva, co jí zůstala po té nehodě." Odpověděl George.
"Nevypadá to jako jizva.Díval jste se pozorně?"
"Jistě že." Nechápal.
"Koukněte…"
George očima pátral po něčem, co Gance tak zaujalo.
"Nic nevidím.Jenom bílý flek." Pokrčil rameny.Ganc vypadal zmateně.
"A co vy, slečno.Co vidíte?"
Chelsea zkoumala svou ruku, a když pohledem spočinula na bílém fleku, zatvářila se stejně jako před chvilkou Ganc.Kde se to tu vzalo?Prstem projela po vystouplém obrazci.Byl to trojúhelník rozdělený uprostřed čárou.
"Co jste ještě viděl?" otázala se Gance "Co vás tak vyděsilo?"
Muž si hlasitě povzdechl.
"Nic.Jenom, co se vám přihodilo." Chelsey to zklamalo "Je mi líto.Už vám asi s ničím nepomůžu."
Goerge, který se tvářil jako kdyby ho přejel autobus, otevřel dveře a gestem pokynul své dceři, že odchází.
"Tak…" hledala ta správná slova "Tak vám děkuji."
Potřásla si s ním rukou.
"Mám takový pocit, že my se ještě někde setkáme, slečno Vessová."
Zamířila ke dveřím a naposledy se na Gance ohlédla, stál a zamyšleně zíral do zdi.Vycítil její pohled a zvedl k ní oči, pousmál se.
"Sbohem." Rozloučil se George a než stačila dcera cokoli ještě říct, vystrčil jí z pokoje, prošli zapáchající předsíní a ocitli se venku.Na obloze byli viditelné první hvězdy a ochladilo se.Nasedli do auta a vraceli se zpátky.
"Je to blázen." Ulevil si George.
Chelsey opět mlčela a koutkem oka pohlédla na svou ruku s jizvou.To podivné znamení nezmizelo.

Předměstí-text písně

13. srpna 2008 v 16:01
Předměstí
Nejradši mám, když nikam nepospíchám
jenom tak přemýšlím nad obasem láhve, jsem to já
A když jsem sám, sem tam sem utíkám
jako když malíř štětcem mávne, jsem to já
***
Hraju si divadlo, jako bys tu byla
než usnu vytvořím prostor pro štěstí, jsem to já
V něm budeš řeka, co se do mě vlila,
budeš mé město, já tvé předměstí, jsem to já
***
Ref.: Štěstí stéká po stěnách,
kde zas létáš po střechách,
štěstí stéká po stěnách,
kde se skrýváš v ozvěnách.
***
Nebudu sám, když z láhve si namíchám
barvu jak myšlenku, jak je to snadné, jsem to já
Maluju dál, když vím, že se nedočkám
kde není naděje, naděje slábne, jsem to já
***
Nakreslím labyrint, co kdy bys tu byla
úplně potají, tam tě uvězním, jsem to já
Pak budeš barva, co se do mě vpila
budeš mým městem, já tvým předměstím, jsem to já
***
Ref.:

Mary-Ann-text písně

13. srpna 2008 v 14:33
Mary-Ann
Svítání noc nepromění v den,
když vyzvánění hodine opijem.
Když nechcem dovnitř ani ven,
jen prostě jsme já s Mary-Ann.
Někde tam, kde oba chcem být,
někdy tak, že nechcem odejít
spolu s ránem.
***
Ref.:
Hrajem, hrajem
s něhou, ledem
na první tání
tajem tajem
tajemství do svítání 2x
***
Samota nezvoní a jenom tiká,
tak jako my a ostatní je němé.
to je ta naše zvlástní poetika,
můžeme víc než chceme. 2x
***
Ref.:2x
***
Rozednívání nad obzorem,
když ty tu jsi a já tu jsem.
Nemůžem zpět nemůžem dál.
jen prostě jsme já s Mary-Ann
Někde tam, kde oba chcem být,
někdy tak, že nechcem odejít
spolu s ránem.