Kami Garciová; Margaret Stohlová - Nádherné bytosti

18. července 2011 v 13:05 |  -) Knihy
Autorkami třídílné série nové fantasy je Kami Graciová a Margaret Stohlová, dvě sympatické dámy. Jedna má vystudovaný obor historie a druhá anglický jazyk a literaturu. A právě díky tomu je jejich vyprávění tolik originální.
Hlavní hrdinou je šestnáctiletý chlapec Ethan, který příběh vypráví. Musím říct, že pro mě to byla příjemná změna, protože jsem poslední dobou četla jen knihy z pohledu holek.
Ehten žije v malém městečku Gagtlin a doufá, že až dostuduje místní střední školu, odjede někam daleko do velkého města. Život mu zde totiž připadá nudný a stereotypní. Jeho otec po smrti Ethenovi matky, se neustále zavíra ve své pracovně a vychází pouze, když se jde osprchovat nebo najíst. A tak se o něj stará jeho chůva, ta je svým způsobem taky podivná, ale tím správným způsobem. :)
Později se k nim do města přistěhuje dívka Lena, která nastoupí na střední školu. Je velice hezká a od ostatních se liší, a proto ji mezi sebe nechtějí přijmout. Ethen později zjistí, že je z rodiny dávných zaklínačů, a že je na ni uvržena kletba. Ethenův život už nebude takový jako byl dříve, jelikož je možná jediný, kdo Lenu může zachránit.
Kniha je nápaditá a zábavná. Konečně jsem se dostala k něčemu novému, kde už nebudou stále dokola vlkodlaci a upíři. Pokud toho máte taky pomalu plné zuby, tak tahle kniha je ta pravá. Je to kvalitní fantasy se skvělým příběhem, která stojí za přečtení. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Esli prave listujes na mym blogu, tk klikni...=)

Listuju... 71.2% (962)
Nelistuju...=) 28.8% (390)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama