Stephen King - To

18. července 2011 v 13:33 |  -) Knihy

Stephen King - TOAno, ano správě! Tak jsem se vrhla na horor s velkým H od slavného Stephena Kinga! Co mě k tomu dohnalo? Převážně zvědavost. Tahle kniha obsahuje přes tisíc stránek, takže mi dala docela zabrat, ale musím se přiznat, že to stálo za to :).
Stephen King na téhle knize pracoval pět let a výsledek je naprosto výtečný!
Když jsem začala číst, zaujalo mě, jak je kniha detailní. Opravdu si připadáte, jako byste tam stáli a přímo se na to dívali, tak moc je to podrobné. Vyděsila mě hned první kapitola.
Příběh se odehrává v malém městečku Derry, Maine. Už od nepaměti se zde dějí podivné věci, každých snad třicet let tu někdo nebo spíš něco zabíjí děti. A nikdo nic neřeší, ale pak se objeví sedm dětí, kteří se tomu zlu budou snažit zabránit. A jak to všechno dopadne a co je To vlastně zač? Přečtěte si to, protože je to opravdu překavpení!
Hlavními postavami je sedm dětí, později dospělých - Bill Denbrough, Ben Hanscom, Mike Hanlon, Richie Tozier, Stan Uris, Eddie Kaspbrak a Beverly Marshová. Se všemi prožijete jejich dětsví i dospělost, víte o nich vše, jako by to byli vaši vlatní přátelé. Vlastně je nakonec máte i rádi.
Kniha se dělí do někakolika částí, kde se střídájí různé časové roviny. Přeskakujete z děství do dospělosti a zase zpátky. Potom obsahuje kapitoly s mezihrami, kapitoly s vyprávěním vedlejších postav a vyprávění samotného To.
Příběh mě nadchnul i odpudil, dojmul i šokoval, zalíbil i zhnusil. Během čtení se u mě vystřídalo tolik emocí, že jsem se tomu i sama divila. Hltala jsem stránku po stránce a nemohla jsme se dočkat, až bude zlo poraženo. Možná bych tu knížku v některých případech i odložila, jak to bylo odporné, ale zvědavost jako vždy zvítězila a já se dostala do srdcervoucího závěru. Rozhodně si přečtu další jeho příběh. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Esli prave listujes na mym blogu, tk klikni...=)

Listuju... 71.2% (962)
Nelistuju...=) 28.8% (390)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama