Červenec 2012

Filmy, na které se tento rok ještě těším

25. července 2012 v 15:26 -) Filmy
HOBIT
Pro mnohé bezpochyby nejočekávanější film tohohle roku. Trailer vypadá fantasticky: V jednoduchosti je krása. :)

10 nejlepších filmů roku 2011

22. července 2012 v 23:12 -) Filmy
Sestavila jsem takový svůj žebříček nejlepších filmů, které jsem v minulém roce viděla. Myslím, že s většinou budete souhlasit. :)

Hlavní města

16. července 2012 v 17:57 -) Kecání, nesmysly atd.
Nedávno jsem se vrátila z Francie, kde jsem navštívila Normandii a taky město Paříž a taky mě napadlo (a teď si to opravdu přeju) navštívit všechna města Evropy. Nemyslím si, že se mi poštěstí a opravdu bych to zvládla :D. Ale snít zakázano není.
Udělala jsem si seznam a zjsistila jsem, že moje cestovaní je dost chabé :D. Zatím mám odškrtnuto pouze 6 hlavních měst. A která to jsou?

1. PRAHA
Je snad povinnností každého Čecha, aby tam alespoň jednou zavítal. Pokud necestujete, možná se vám bude zdát naše hlavní městečko opravdu krásné, starobylé a úžasné. Jakmile však navštívite jiná, zjistíte, jak jste se mýlili :D. Neplatí to samozřejmě u všech, určitě je i spousta Čechů vlastenců a na svou zemi nedají dopustit. No já mezi ně nepatřím.
Spousta cizích slavných lidí, co navštíví Prahu, tvrdí, jak je to nádherné město a jsou jím naprosto okouzleni. Stále mi vrtalo hlavou, proč. Pak jsem navštívila Prahu znovu a snažila se vychutnávat atmosféru. Opravdu na té Praze něco je. Určitě se všichni shodneme, že je svým způsobem magická. Bylo to město alchymistů, kdo ví, co se za zdmi starých budov kdysi odehrávalo a kolik pověr a legend je pravdivých, například takový Golem nebo příběh o tom, jak vznikl její název Praha - odvozeno od slova ,práh´, protože tím má toto město být, prahem do jiného světa.
A když zapomenu jaký to blbci tam vlastně bydlí a zasedají ve vládě, tak je mi Praha i sympatická :).


2. VADUZ
Tohle město jsem navštívila před pěti lety. Neměla jsem moc času si ho prohlédnout, jelikož jsme jen projížděli, tak jsme dostali asi jenom dvě hodinky. Autobus nás vysadil hned na nějakém známém náměstí. A co k němu říct? Lidé žádní, ruch žádný, auta žádná :D. Klidné jako jedno z menších českých měst, kde zrovna všichni v neděli po obědě odpočívají. Je to hold malý státeček. Nijak se ale od těch našich nelišilo. Připadala jsem si skoro jako doma, až na obchody se suvenýry, kde pochopitelně prodávali věci pro ně typické nebo alespoň hodně podobné těm švýcarským. Určitě je tam však toho k vidění více, o památkách jsme výklad neměli, tak mi tedy zbylo jen pár dojmů.


3. VÍDEŇ
Vídeň je další město, na které mi nezbylo moc času, ačkoliv jsem z něho určitě viděla více než z Vaduzu. Známá je určitě svými vánočními trhy, které jsem navštívila i já, naskytl se mi tedy pohled na zasněženou Vídeň. Bylo tam příjemně, i kostely, památky, které jsme v běhu prošli se mi zamlouvaly. Chystám se tam znovu toto léto podívat a prohlédnout a užít si město, jak se patří. :)
Jo bacha na obchody s cedulkami: Pozor, Češi kradou!


4. BERN
Když se řekne Bern, vzpomenu si na Příkop s medvědy, který v centru najdete a okamžitě se směju. Mají medvěda ve znaku, ale ten příkop mě opravdu pobavil :D. Co povedět o Bernu? Je tam příjemně, uklizeno, dovoluji si říct i klid. Nenarazíte tam na žádné vietnamské obchody a podobně, protože si je Švýcaři do své země nepouštějí. Stejně tak dbají na svoji zemičku a mají tam pořádek, nikdo si tam nedovolí odhodit papírek na zem. Rozodně doporučuji navštivit. :)
Když se vám nebude líbit město, určitě si pochutnáte na jejjich čokoládě a jiných specialitách, zkuste třeba fondoue!


5. LONDÝN
Pravděpodobně jedno z oblíbených měst Evropy. I mé je to oblíbené a určitě se tam ještě vrátím. Čím mě okouzlil? Za prvé památkami, jako je Tower Bridge, Tower, Big Ben, Londýnské oko a další a další. Líbí se mi jejich kultura, jejich styl, ta země mi připadá pohádková. Když procházíte ulicemi, trošku si připadáte jako Harry Potter :D :). Je bezva, že když vás bolí nohy, plácnete sebou na nejbližší trávník a odpočíváte. U nás byste si lehli možná tak do psího exkrementu, flusance nebo při nejlepším do nějakého odpadku. Netvrdím, že je Londýn nějak extrémně čisté město, jsou tam části, kde to je opravdu hrozné, nejspíš úklid nepatří mezi jejich silné stránky. Stejně tak jako vaření. Myslím, že to vystihuje hláška z jednoho filmu: Toust! Vrcholné umění anglické kuchyně! Není divu, že nás Francouzi nenávidí. :D
I já jsem tam trpěla hlady a z jejich kombinací se mi opravdu točila hlava. Takže rada: Sbalte si hodně jídla. Jejich octové brambůrky vám možná k chuti moc nepřijdou. :D Taky vás všude kontrolují, ať jdete do muzea, na hrad, zámek. Taky mě pobavilo nakupování. Angličani si prostě sundají hadry z ramínek, kouknou se, popřípadě zkusí a švihnou s tím na zem. Takže procházíte obchodem a vyhýbáte se kopcům oblečení. Taky jsem to zkusila, zajímavý pocit. :D
Mám to město ráda a jednou bych si tam chtěla zkusit i bydlet. :)


6. PAŘÍŽ
Paříž - město mého srdce! Paříž je kouzelná, magická, úchavatná, naprosto se vám dostane pod kůži. Není divu, že je to jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst světa. I sami Francouzi chtějí bydlet v Paříží. Je opravdu velkolepé, Železná dáma vás dostane úplně nejdřív, potom Notre Dame, u kterého nechápu, jak něco takového mohli postavit, Invalidovna, Moulin Rouge, Sacre Care, Louvre, jejich obrovské francouzské parky a mohla bych pokračovat do nekonečna. Všechny jejich budovy stojí za návštěvu. I o Paříži koluje mnoho legend, a když tam jste, není těžké jim uvěřit.
Město je čisté, opravdu čisté, upravené, záleží jim na každém detailu. Jsou na Paříž právem hrdí, oni moc dobře vědí, co mají :). Rozhodli se nechat centrum takové jako bývalo a moderní budovy postavit kolem. Proto na vás dýchne atmosféra města, doba Coco Chanel, velkých spisovatelů a umělců. Jediné, co to opravdu kazí je ta spousta turistů, kteří se všude mačkají a překážejí.
Spousta lidí se rozhoduje, jeslti je Paříž krásnější ve dne nebo v noci. Ani já jsem se nemohla rozhodnout. :)
Opouštět tohle město bylo až žalostně bolestivé.


A jaká hlavní města jste navštívili vy? A jak se vám tam líbilo? Pochlubte se :).

IYASA

16. července 2012 v 16:47 -) Kecání, nesmysly atd.
Včera jsem navštívila hrad Roštejn, který se nachází zhruba tři kilometry od naší vesničky a dostala jsem se na vystoupení mladých studentů ze Zimbabwe. Zprvu se mi ten kopec vůbec nechtěl šlapat pěšky a říkala jsem si, že mě zase tak ty tančící a zpívací černoší nezajímají, ale hned jak začali, tak jsem roztála. Byli to výborní zpěvací, hlavně teda holky, kam se na ně hrabou naše český zpěvačky :). Rozhodně jestli se vám naskytne příležitost, určitě vyražte na jejich vystoupení, kde propojují své tradiční tance a hudbu s tou moderní. Stojí to za to! :) Tady je malá ukázka.

Harry Potter - Bloopers

16. července 2012 v 16:35 -) Harry Potter a vše kolem něj
Nejspíš už to mnozí z vás viděli, ale kdo ještě ne, hned to napravte :) mě to pobavilo