Hlavní města

16. července 2012 v 17:57 |  -) Kecání, nesmysly atd.
Nedávno jsem se vrátila z Francie, kde jsem navštívila Normandii a taky město Paříž a taky mě napadlo (a teď si to opravdu přeju) navštívit všechna města Evropy. Nemyslím si, že se mi poštěstí a opravdu bych to zvládla :D. Ale snít zakázano není.
Udělala jsem si seznam a zjsistila jsem, že moje cestovaní je dost chabé :D. Zatím mám odškrtnuto pouze 6 hlavních měst. A která to jsou?

1. PRAHA
Je snad povinnností každého Čecha, aby tam alespoň jednou zavítal. Pokud necestujete, možná se vám bude zdát naše hlavní městečko opravdu krásné, starobylé a úžasné. Jakmile však navštívite jiná, zjistíte, jak jste se mýlili :D. Neplatí to samozřejmě u všech, určitě je i spousta Čechů vlastenců a na svou zemi nedají dopustit. No já mezi ně nepatřím.
Spousta cizích slavných lidí, co navštíví Prahu, tvrdí, jak je to nádherné město a jsou jím naprosto okouzleni. Stále mi vrtalo hlavou, proč. Pak jsem navštívila Prahu znovu a snažila se vychutnávat atmosféru. Opravdu na té Praze něco je. Určitě se všichni shodneme, že je svým způsobem magická. Bylo to město alchymistů, kdo ví, co se za zdmi starých budov kdysi odehrávalo a kolik pověr a legend je pravdivých, například takový Golem nebo příběh o tom, jak vznikl její název Praha - odvozeno od slova ,práh´, protože tím má toto město být, prahem do jiného světa.
A když zapomenu jaký to blbci tam vlastně bydlí a zasedají ve vládě, tak je mi Praha i sympatická :).


2. VADUZ
Tohle město jsem navštívila před pěti lety. Neměla jsem moc času si ho prohlédnout, jelikož jsme jen projížděli, tak jsme dostali asi jenom dvě hodinky. Autobus nás vysadil hned na nějakém známém náměstí. A co k němu říct? Lidé žádní, ruch žádný, auta žádná :D. Klidné jako jedno z menších českých měst, kde zrovna všichni v neděli po obědě odpočívají. Je to hold malý státeček. Nijak se ale od těch našich nelišilo. Připadala jsem si skoro jako doma, až na obchody se suvenýry, kde pochopitelně prodávali věci pro ně typické nebo alespoň hodně podobné těm švýcarským. Určitě je tam však toho k vidění více, o památkách jsme výklad neměli, tak mi tedy zbylo jen pár dojmů.


3. VÍDEŇ
Vídeň je další město, na které mi nezbylo moc času, ačkoliv jsem z něho určitě viděla více než z Vaduzu. Známá je určitě svými vánočními trhy, které jsem navštívila i já, naskytl se mi tedy pohled na zasněženou Vídeň. Bylo tam příjemně, i kostely, památky, které jsme v běhu prošli se mi zamlouvaly. Chystám se tam znovu toto léto podívat a prohlédnout a užít si město, jak se patří. :)
Jo bacha na obchody s cedulkami: Pozor, Češi kradou!


4. BERN
Když se řekne Bern, vzpomenu si na Příkop s medvědy, který v centru najdete a okamžitě se směju. Mají medvěda ve znaku, ale ten příkop mě opravdu pobavil :D. Co povedět o Bernu? Je tam příjemně, uklizeno, dovoluji si říct i klid. Nenarazíte tam na žádné vietnamské obchody a podobně, protože si je Švýcaři do své země nepouštějí. Stejně tak dbají na svoji zemičku a mají tam pořádek, nikdo si tam nedovolí odhodit papírek na zem. Rozodně doporučuji navštivit. :)
Když se vám nebude líbit město, určitě si pochutnáte na jejjich čokoládě a jiných specialitách, zkuste třeba fondoue!


5. LONDÝN
Pravděpodobně jedno z oblíbených měst Evropy. I mé je to oblíbené a určitě se tam ještě vrátím. Čím mě okouzlil? Za prvé památkami, jako je Tower Bridge, Tower, Big Ben, Londýnské oko a další a další. Líbí se mi jejich kultura, jejich styl, ta země mi připadá pohádková. Když procházíte ulicemi, trošku si připadáte jako Harry Potter :D :). Je bezva, že když vás bolí nohy, plácnete sebou na nejbližší trávník a odpočíváte. U nás byste si lehli možná tak do psího exkrementu, flusance nebo při nejlepším do nějakého odpadku. Netvrdím, že je Londýn nějak extrémně čisté město, jsou tam části, kde to je opravdu hrozné, nejspíš úklid nepatří mezi jejich silné stránky. Stejně tak jako vaření. Myslím, že to vystihuje hláška z jednoho filmu: Toust! Vrcholné umění anglické kuchyně! Není divu, že nás Francouzi nenávidí. :D
I já jsem tam trpěla hlady a z jejich kombinací se mi opravdu točila hlava. Takže rada: Sbalte si hodně jídla. Jejich octové brambůrky vám možná k chuti moc nepřijdou. :D Taky vás všude kontrolují, ať jdete do muzea, na hrad, zámek. Taky mě pobavilo nakupování. Angličani si prostě sundají hadry z ramínek, kouknou se, popřípadě zkusí a švihnou s tím na zem. Takže procházíte obchodem a vyhýbáte se kopcům oblečení. Taky jsem to zkusila, zajímavý pocit. :D
Mám to město ráda a jednou bych si tam chtěla zkusit i bydlet. :)


6. PAŘÍŽ
Paříž - město mého srdce! Paříž je kouzelná, magická, úchavatná, naprosto se vám dostane pod kůži. Není divu, že je to jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst světa. I sami Francouzi chtějí bydlet v Paříží. Je opravdu velkolepé, Železná dáma vás dostane úplně nejdřív, potom Notre Dame, u kterého nechápu, jak něco takového mohli postavit, Invalidovna, Moulin Rouge, Sacre Care, Louvre, jejich obrovské francouzské parky a mohla bych pokračovat do nekonečna. Všechny jejich budovy stojí za návštěvu. I o Paříži koluje mnoho legend, a když tam jste, není těžké jim uvěřit.
Město je čisté, opravdu čisté, upravené, záleží jim na každém detailu. Jsou na Paříž právem hrdí, oni moc dobře vědí, co mají :). Rozhodli se nechat centrum takové jako bývalo a moderní budovy postavit kolem. Proto na vás dýchne atmosféra města, doba Coco Chanel, velkých spisovatelů a umělců. Jediné, co to opravdu kazí je ta spousta turistů, kteří se všude mačkají a překážejí.
Spousta lidí se rozhoduje, jeslti je Paříž krásnější ve dne nebo v noci. Ani já jsem se nemohla rozhodnout. :)
Opouštět tohle město bylo až žalostně bolestivé.


A jaká hlavní města jste navštívili vy? A jak se vám tam líbilo? Pochlubte se :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Esli prave listujes na mym blogu, tk klikni...=)

Listuju... 71.1% (961)
Nelistuju...=) 28.9% (390)

Komentáře

1 Anoným :) Anoným :) | 18. prosince 2012 v 16:42 | Reagovat

Opravdu super článek :)
Já byla nedávno taky v Rakousku - Salzburg.Taky tam byly trhy, ovšem tohle město je hrozně velký, a to sme byli jen v jedné části, a už tak sme si museli hlídat cestu, hodně žebráků, a móc obchodů :D :)

2 autor autor | 18. prosince 2012 v 20:01 | Reagovat

Salzburg - taky jedno z měst, kam bych se ráda podívala :)

3 Violette Violette | Web | 23. prosince 2012 v 0:41 | Reagovat

Praha, Londýn, Bratislava, Paříž, Vídeň, Záhřeb

4 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 19:52 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

5 Carolynamamp Carolynamamp | E-mail | 6. srpna 2017 v 10:49 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

6 Dol33larfaF Dol33larfaF | E-mail | 13. srpna 2017 v 3:05 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#f84GbZ6hy6>
<img>http://0.00000007.ru/3#R0aAb81WH1</img>
</a>
------------------------
Постоянно огромное количество socks и proxy серверов онлайн
в данный момент: 33557 IP в 198 странах
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что наши эксклюзивные прокси сервера полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сохранить в тайне или изменить ваш IP можно двумя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные расценки на анлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#D3Dg7qXhW4>Vip proxy</a>
__________
прокси сервера онлайн россии
купить прокси сервер
socks5 +для брута купить
купить 1 прокси

7 Avito777updax Avito777updax | E-mail | 15. srpna 2017 v 19:19 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито киров купить одежду пакетами +для девочки
авито томск доска бесплатных объявлений
авито +с пробегом область
авито саратов
скидка +на турбо пакеты авито

8 DannyVor DannyVor | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 23:01 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

9 BethanyJym BethanyJym | E-mail | Web | 6. října 2017 v 22:59 | Reagovat

http://www.gamestockade.com/profile/53381/patsybrownl

10 BethanyBng BethanyBng | E-mail | Web | 25. října 2017 v 4:34 | Reagovat

https://docs.zoho.com/file/3ieene1fbad959fd44be5ad03b50443bf8168

11 AlysonYbt AlysonYbt | E-mail | Web | 29. října 2017 v 2:10 | Reagovat

http://levitraforsale.site123.me/

12 ElvaVry ElvaVry | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 15:11 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

13 MarcellaEdd MarcellaEdd | E-mail | 14. března 2018 v 20:03 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=http://bookkeepingcertificationonline.com/kkk/buy-viagra-on-line>interaction</a> and deal with it.

14 LesaGlt LesaGlt | E-mail | 12. dubna 2018 v 4:28 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=https://www.acom.us/kok/modafinil-cortisol>interaction</a> and deal with it.

15 PhylisTjj PhylisTjj | E-mail | 12. května 2018 v 2:10 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week semester. Plus the university exams are nearing, it will be a disaster. I am already losing sleep maybe I should <a href=http://wiseisi.com/tail/buy-xanax-online-overnight-shipping>read more</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

16 PhylisDam PhylisDam | E-mail | 19. května 2018 v 3:06 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a very bad experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and cried about his wakefulness. I totally told him to <a href=http://rreverb.com/p1/cutting-viagra-tablets>cutting viagra tablets</a> and deal with it.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama